Innowacja

Prezentujemy kolejną innowacyjną skrzynię tym razem w modelu D-737-14 zarówno w wersji standardowej -  na obrotnicy  oraz na tandemie. Zebrane przez ostanie lata uwagi od klientów oraz wieloletnie doświadczenie pozwoliło stworzyć niezawodną, innowacyjną przyczepę rolniczą.

Rewolucyjne rozwiązania jakie zostały wprowadzone do przyczepy burtowej to:

- całkowicie nowa podłoga skrzyni z arkusza blachy o grubości 5mm,

- nowy system ryglowania burt,

- zmieniona kinematyka dźwigni z płynną regulacją siły docisku burty,

-  burty walcowane spawane precyzyjną metodą laserową.

 

Nowa skrzynia charakteryzuje się bezuszczelkowym systemem szczelności. Na uwagę zasługuje fakt, że konstruktorzy firmy wprowadzili rozwiązania dzięki którym możemy w danym momencie doszczelnić (szczególnie przy transporcie materiałów drobnoziarnistych jak rzepak, gorczyca) lub rozszczelnić przyczepę (przy transporcie ziemniaka czy buraków a nawet kamienia). Czynność tę wykonujemy za pomocą regulacji na dźwigni do zwalniania zamka centralnego oraz przykręcanego systemu na słupach przednim i tylnym.

Skoro jesteśmy przy ryglowaniu centralnym w obecnym nowym modelu element ten jest przykręcany do obrzeża (w poprzedniej wersji był spawany). Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wymiany (w przypadku uszkodzenia) całego modułu.

Uwagę w przyczepie przykuwa nowy design przedniej ściany z oknem dla operatora. Ściana wykonana jest z jednego arkusza blachy. Zamontowany na niej jest balkon centralny dla bezpieczeństwa naszych klientów podczas obsługi plandeki.

Zmieniony został również system zwijania i rozwijania plandeki. Rozwijanie trwa zaledwie 4sekundy i wykonuje się tą czynność z pozycji „podłoża”.

Na uwagę zasługuje również tylna burta z nowym otworem zsypowym w standardzie, który również zyskał nową kinematykę otwierania, oraz zmiany konstrukcyjne, które nie pozwalają zaciekać wodzie spływającej po burcie.

Modele przyczep o ładowności 14ton są dostępne w wersji na obrotnicy jak i na tandemie. Przyczepy mogą również występować w wersji bez słupa środkowego gdzie wówczas wysokość burty wynosi 600+800mm. W wersji z burtą niedzieloną (dł. 5200mm) w opcji można zamówić system sprężynowego wspomagania otwierania i zamykania zarówno burty dolnej jak i górnej.

Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom oferowane produkty są bezawaryjne, do produkcji zastosowano wysokiej klasy komponenty dzięki czemu jakość wykonania jest bardzo wysoka.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

+48 508 01 01 02 lub +48 508 01 01 20